Selami Reis şehit oldu!(Ülkü Ocakları eski Giresun İl Başkanı Selami Aynur şehit oldu.)

Selami Reis şehit oldu!

Ülkü Ocakları eski Giresun İl Başkanı Selami Aynur şehit oldu.

25.03.2014

Selami Reis şehit oldu!

Bilindiği üzere, yıllardır Türk askerinin korumasında olan ve Türkiye’nin yurt dışındaki tek toprak parçası Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin dedesi olan Süleyman Şah’ın türbesi El Kaide bağlantılı IŞİD örgütü tarafından 3 gün içerisinde boşaltılması ve boşaltılmaması halince türbenin yerle bir edileceğini şeklinde tehdit edilmişti.

Gönüllü Türkmen askeri olarak bölgede bulunan Selami Aynur yanındaki diğer Türk mücahitlerle birlikte Türk askerine destek için orada bulunduğu sırada şahadet mertebesine ulaştığı haberi akşam saatlerinde Giresun’a ulaştı.

Şahadet haberini Tempo TV yayınında öğrenen MHP Giresun Belediye Başkan adayı Dr. Orhan Erzurum programı keserek İl Binasında Suriye’den bilgi almaya çalıştı.

Aynur’un naaşı muhtemelen sabah 06,30 sıralarında Türkmen Mücahitler tarafından Türkiye sınırına getirilip Türk makamlara teslim edilecek. Gerekli işlemlerin ardından bölgede hazır bekletilen ambulans ile naaş Giresun’a getirilerek Bayramşah Köyünde toprağa verilecek.

“ALLAH’TAN GELDİK ALLAH’A DÖNECEĞİZ”

Aynur dün facebook sayfasında yayınladığı mesajında şunlara yer vermişti;

” Allah Alemlere Hukmeder.. Ondan baska ilah ve “Hukumdar” yoktur. Biz Hepimiz butun insanlik ailesi Allaha ait kullariz… kendi kullari uzerinde kanun ve kural koymak ancak İlahi emir ve “Hukum”ler dogrultusunda Allahin taktirindedir. Kimde Allahin indirdigi ile “Hukmetmezse” iste o hem bu dunyada azap hemde ebedi dunyada azap gorecek olandir… insanlardan bazilarida iman etmedigi halde. “ben iman ettim” der. bunlar sozde muslumanlari kandirdiklarini zanneder oyasaki asil kanan ve yanilan kendileridir… Biz Allaha ve “Hukumlerine” teslim olmus kullariz. Kimseye Allahin “hukumlerinin” haricinde bize iteat ediniz dememiz mumkun degildir.. Allahin hukumleri haricinde bir “Hukme” boyun egmemiz iteat etmemiz mumkun degildir… Allah in “Hukumlerinden” baska kanun ve nizamla “Hukmeden” kimseye karsi Cihadla emrolunduk. kimde Cihad ederse kendi nefsi icin cihad eder. Allah cihad edenlere dunyada zafer Ahiretde ise Cenneti vaad etmistir, Cihad farz oldugu halde kimde dunya nimetlerini tercih ederek geride kalirsa onada azabi vaad etmistir… Dini İslami hakim kilmada, kimseye muhtac olmayan her turlu ihtiyac ve noksanliklardan munezeh olan Allaha hamdolsun. Bizler onun kendi dini icin sectigi Kullariyiz, Allah rizasi icim girdigimiz bu yolda dunyevi hic bir nimet ummadan onun emrine teslim olduk… hepimiz “Allahtan Geldik ve Allaha Donecegiz”…

YAZI LİNKİ:http://www.giresungazete.net/haber-7267-Selami-Reis-sehit-oldu.html

GİRESUNLU SELAMİ AYNUR SURİYE’DE ŞEHİT…

SURİYE’DE ÇATIŞMADA HAYATINI KAYBEDEN GİRESUN ÜLKÜ OCAKLARI ESKİ BAŞKANLARINDAN SELAMİ AYNUR’UN CENAZESİ BUGÜN GİRESUN’A GETİRİLİYOR

Giresun Ülkü Ocakları eski başkanı Selami Aynur’un, Suriye’de çıkan çatışmada hayatını kaybettiği öğrenildi.

2009-2011 yılları arasında Ülkü Ocakları Başkanlığı yapan Selami Aynur’un, Giresun Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisi olduğu ve Türkmen gönüllere katılmak için Suriye’ye gittiği bildirildi

GİRESUNLU SELAMİ AYNUR SURİYE’DE ŞEHİT…

İlk ulaşılan bilgilere göre, Aynur,El Kaide militanlarıyla çıkan çatışma sırasında vuruldu.

Ölümü büyük üzüntü yaratan Selami Aynur’un cenazesinin bugün sınırdan alınarak Giresun’a getirileceği ve Keşap Bayramşah köyünde toprağa verileceği açıklandı.

Öte yandan Aynur’un ölümünden bir hafta önce kişisel paylaşım sitesine yazdığı mesaj okuyanları duygulandırıyor.

İşte o mesaj…

adsız

YAZI LİNKİ:http://www.giresun28haber.com/giresunlu-selami-aynur-suriyede-sehit.html

Eski Giresun Ülkü Ocakları Başkanı Suriye’de Şehit Oldu!

Eski Giresun Ülkü Ocakları Başkanı Selamı Aynur Türkmen’lere destek için gittiği Suriye’de şehid oldu.

Giresun Ülkü Ocakları eski başkanı Selami Aynur, Türkmen’lere destek amaçlı gittiği Suriye’de bugün akşam saatlerinde girdiği çatışmada şehit oldu.
Aynur 2009-2011 yılları arasında Giresun Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevini yürütmüştü.
Bir kaç ay önce gittiği Suriye’den geçtiğimiz hafta Giresun’a dönen Aynur,Suriye’deki Türk Toprağı Süleyman Şah türbesine yönelik tehditlerin artması üzerine tekrar bölgeye döndü.
Suriye Türkmen Cephesi’ne bağlı 100 kişilik bir time liderlik ettiği bilinen Aynur,bugün akşam saatlerinde ilk belirlemelere göre bir keskin nişancı tarafından şehit edildi.
Aynur’un naaşının teslim alınabilmesi için gerekli girişimler yapılırken,naaşın yarın uçakla Trabzon üzerinden Giresun’a ulaşması bekleniyor.
Selami Aynur’un şehid olmadan bir hafta önce facebookta paylaştığı mesaj okuyanları duygulandırıyor:
Az önce şeker dagitip oynadigim cocuklarin, varil bombalari altinda can verdigini düsunerek yasamaktansa burada onlarla olmeyi severek tercih ediyorum… o cocuklar kokmuyorlar , biz korkmuyoruz ! hepimiz ayni kaderin ortagiz artik… birlikte oynayip. birlikte ölecegiz…! Yada Zafer Bizim Olacak…!
GAZETE2023

Giresun Ülkü Ocakları Başkanı Suriye’de vuruldu

24 Mart 2014, 19:39

Giresun Merkez Ülkü ocakları Başkanı Selami Aynur Suriye’de şehid oldu

834190d511a0f6bf2b10929c991825e6.jpg

30 yaşlarındaki Selami Aynur cepheden Türkmen bölgesine getirildikten sonra

Giresun Merkez Ülkü Ocakları Başkanı Selami Aynur Suriye’de şehid oldu.

30 yaşlarındaki gencin 3-4 ay önce gönüllü olarak Suriye’ye gittiği öğrenildi.

Türkmenlerin safında Esad’a karşı savaştığı söylenen Selami Aynur’un dün Esad birlikleri tarafından vurulduğu bildirildi.

Selami Aynur’un Giresun’da “Selami Reis” olarak bilindiği, Türkçü olduğu Türkmen sorununa çok ilgi duyduğu belirtiliyor. Aynur, gitmeden başkanlığı bir başka arkadaşına devretmiş.

 

0cadf141feda124f99fe21f28b5ba013.jpg

Genç adam yakılıp yıkılmış bir Suriye sokağında evsiz babasız kalmış bir çocuk ile görülüyor

62d0123c6203bffa986d17697f441676.jpg

Selami Aynur ölmeden bir kaç gün önce facebook’a bu notu düşmüş.

 

d25392de75a05e2133f2492000ac7a94.jpg

Selami’nin bir başka fotoğrafı, elindeki silah TSK’ tarafından 70 yılların başında ithal edilmiş  Belçika FN G-1 varyantı.

Selami Aynur’un cenazesi bugün Giresun’a getirilip defnedilecek.

http://www.gazeteci.tv

YAZI LİNKİ:http://gazeteci.tv/giresun-ulku-ocaklari-baskani-suriyede-vuruldu-185568h.htm

Suriyeli Türkmenlerin yardımına giden Ülkü Ocakları başkanı şehit oldu

Giresun Ülkü ocağı eski başkanı Selamı Aynur Suriye’li askerler tarafından vurularak öldürüldü.

25.03.2014

Suriye’de bulunan Selamı Aynur şehit oldu. Giresun Ülkü ocağı başkanlığı da yapan Selamı Aynur Suriye’li askerler tarafından vurularak şehit edildi.

 

Giresun Ülkü Ocakları eski başkanı Selami Aynur, Türkmen kardeşlerimize destek amaçlı gittiği Suriye’de dün akşam saatlerinde Esed güçleri ile girdiği çatışmada şehit oldu.

 

Selami Aynur yaklaşık 3 yıl  önce Giresun Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevini Mehmet Fatih Kılıç’a devretmişti.

 

Ülkü Ocakları Giresun İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen devir-teslim töreninde o günün Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Olcay Kılavuz, Giresun Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’na Mehmet Fatih KILIÇ’ın atandığını ilan etmişti.

 

Kılavuz yaptığı konuşmada, bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı Selami Aynur’a teşekkür etmişti.

YAZI LİNKİ:http://www.nettavir.com/?islem=haberoku&id=27761

SON DAKIKA: SON ÜLKÜCÜ ŞEHİTGiresun Ülkü Ocakları eski başkanı Selami Aynur,
Türkmen kardeşlerimize destek amaçlı gittiği Suriye’de dün akşam saatlerinde Esed güçleri ile girdiği çatışmada şehit oldu.
Ruhu Şad Mekanı Cennet Olsun…Bozkurtlar

Suriye’ye Giden Giresunlu Vatandaş Şehit Oldu

Giresun’dan, iç savaşın yaşandığı Suriye’de Özgür Suriye Ordusu’na katılmak için giden bir kişi girdiği çatışmada hayatını kaybettiği öğrenildi.
Suriye’ye Giden Giresunlu Vatandaş Şehit Oldu

Edinilen bilgilere göre;Giresun Ülkü Ocakları eski başkanı, Selami Aynur, iç savaşın yaşandığı Suriye’ye giderek Özgür Suriye Ordusu’na katıldı. Bir süredir Suriye’de olduğu bilinen Selami Aynur’un Halep’te, El Kaide birlikleriyle girdiği çatışmada hayatını kaybettiği belirtildi.

Suriye’deki iç savaşta hayatını kaybeden Selami Aynur’un, Türkmen birlikleri tarafından yarın Türkiye’ye getirileceği öğrenildi.

Giresun Ülkü Ocakları eski başkanlığını yapan Aynur’un Giresun Üniversitesi İşletme öğrencisi olduğu da edinilen bilgiler arasında.

Suriye’ye Giden Giresunlu Vatandaş Şehit Oldu

Haber Kaynağı

YAZI LİNKİ:http://www.habervaktim.com/haber/365578/suriyeye-giden-giresunlu-vatandas-sehit-oldu.html

Fotoğraf: Bursa Orhangazi Ülkü Ocakları tarafından, Selami Reisimizin anısına hazırlanan afiş için Orhangazi Ocak başkanımıza ve teşkilatına teşekkür ederiz.

 

 

Suriye’deki Çatışmada Hayatını Kaybeden Giresunlu Selami Aynur Son Yolculuğuna Uğurlandı

26 Mart 2014 Çarşamba 21:21

İç savaşın yaşandığı Suriye’de, Özgür Suriye ordusu Türkmen birliklerine katılarak girdiği çatışmada hayatını kaybeden Giresunlu Selami Aynur, Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.

İç savaşın yaşandığı Suriye’de, Özgür Suriye ordusu Türkmen birliklerine katılarak girdiği çatışmada hayatını kaybeden Giresunlu Selami Aynur, Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.

Cenazesi dün gece memleketi Giresun’a getirilen Selami Aynur için bugün önce Atatürk Meydanı’nda bir tören düzenlendi. Selami Aynur’un babası Mustafa Aynur ve kardeşleri ile yakınları törende gözyaşı döktüler.

Törende kısa bir konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi İsmail Bozalioğlu, “Ülkü Ocakları eski il başkanı Selami Aynur, Türkmen kardeşlerimize destek olmak için gittiği Suriye’de şehit olmuştur. Tüm ülküdaşlarımın, yüce Türk milletinin ve ailesinin başı sağ olsun” dedi.

Konuşmanın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ile Selami Aynur’un Türk bayrağına sarılı naaşı omuzlara alınarak tekbir sesleri eşliğinde cenaze namazının kılınacağı Hacı Miktat Camisi’ne getirildi. Yoğun katılımın olduğu cenaze namazını Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral kıldırdı. Kılınan cenaze namazının ardından Selami Aynur’un cenazesi defnedilmek üzere Keşap ilçesi Gönüllü köyüne götürülerek buradaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Selami Aynur’un cenaze törenine ailesi ve yakınlarının yanı sıra Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Milliyetçi Hareket Partisi Giresun Belediye Başkan Adayı Orhan Erzurum , MHP İl Başkanı Ozan Köymen ve vatandaşlar katıldı.

SURİYE’DEKİ ÇATIŞMADA HAYATINI KAYBEDEN GİRESUNLU SELAMİ AYNUR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

SURİYE’DEKİ ÇATIŞMADA HAYATINI KAYBEDEN GİRESUNLU SELAMİ AYNUR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

SURİYE’DEKİ ÇATIŞMADA HAYATINI KAYBEDEN GİRESUNLU SELAMİ AYNUR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

SURİYE’DEKİ ÇATIŞMADA HAYATINI KAYBEDEN GİRESUNLU SELAMİ AYNUR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

SURİYE’DEKİ ÇATIŞMADA HAYATINI KAYBEDEN GİRESUNLU SELAMİ AYNUR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

SURİYE’DEKİ ÇATIŞMADA HAYATINI KAYBEDEN GİRESUNLU SELAMİ AYNUR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

SURİYE’DEKİ ÇATIŞMADA HAYATINI KAYBEDEN GİRESUNLU SELAMİ AYNUR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

SURİYE’DEKİ ÇATIŞMADA HAYATINI KAYBEDEN GİRESUNLU SELAMİ AYNUR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

SURİYE’DEKİ ÇATIŞMADA HAYATINI KAYBEDEN GİRESUNLU SELAMİ AYNUR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Kaynak: IHA

YAZI LİNKİ:http://haberciniz.biz/suriyedeki-catismada-hayatini-kaybeden-giresunlu-selami-aynur-son-yolculuguna-ugurl-2728242h.htm

 

Selami Aynur Son Yolculuğuna Uğurlandı

SELAMİ AYNUR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

SURİYE’DE TÜRKMENLERİN SAFLARINDA SAVAŞIRKEN HAYATINI KAYBEDEN SELAMİ AYNUR İÇİN GİRESUN’DA CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

Selami Aynur ‘u son yolcuğuna binlerce kişi uğurladı…

Gönüllü olarak Türkmenlerin saflarında Suriye’deki iç savaşa katılan ve önceki gün meydana gelen çatışmada hayatını kaybeden Giresun Ülkü Ocakları eski başkanlarından Selami Aynur’un cenazesi, Keşap ilçesi Gönüllü köyünde toprağa verildi.

e7139b0a7d

DSC_4844

DSC_4829

DSC_4857

Aynur için ilk tören Giresun Atatürk meydanındaki Atatürk anıtı önünde düzenlendi  Selami Aynur’un

babası Mustafa Aynur, ailesi ve kardeşleri, öğrenim gördüğü Giresun Üniversitesi’ndeki arkadaşları ve yakınları törende gözyaşı döktüler.

Törende kısa bir konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi İsmail Bozalioğlu, “Ülkü Ocakları eski il başkanı Selami Aynur, Türkmen kardeşlerimize destek olmak için gittiği Suriye’de şehit olmuştur. Tüm ülküdaşlarımın, yüce Türk milletinin ve ailesinin başı sağ olsun” dedi.

Konuşmanın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ile Selami Aynur’un Türk bayrağına sarılı naaşı omuzlara alınarak tekbir sesleri eşliğinde cenaze namazının kılınacağı Hacı Miktat Camisi’ne getirildi. Yoğun katılımın olduğu cenaze namazını Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral kıldırdı. Kılınan cenaze namazının ardından Selami Aynur’un cenazesi defnedilmek üzere Keşap ilçesi Gönüllü köyüne götürülerek buradaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Selami Aynur’un cenaze törenine ailesi ve yakınlarının yanı sıra Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu,Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal,  Milliyetçi Hareket Partisi Giresun Belediye Başkan Adayı Orhan Erzurum, MHP İl Başkanı Ozan Köymen, bazı STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Öte yandan bugün Selami Aynur’un Giresun Üniversitesi’ndeki arkadaşları ve Ülkü Ocakları üyeleri Atatürk meydanında biraraya gelerek anma toplantısı düzenlediler..
Toplantı, Aynur için okunan Yasini Şerif ve dua ile sona erdi.
YAZI LİNKİ:http://www.giresun28haber.com/selami-aynur-son-yolculuguna-ugurlaniyor.html

AHMET UBEYT NOTU:

 

Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin.

وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ

Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz.(Bakara 154)      Bu ayet-i kerime, şehitlere “ölü” dememizi yasaklamakta ve onların ölü olmadıklarını beyan buyurmaktadır. Begavi, Hazin ve Ruhu’l Beyan tefsirlerinin beyanına göre, bu ayet-i kerime Bedir şehitleri hakkında nazil olmuştur ki, onlar on dört kişi idi.

İnsanlar, Allah-u Teâlâ’nın yolunda öldürülenler için: “Filanca öldü, dünyanın lezzeti ve nimeti ondan geçti.” derlerdi. Bunun üzerine Cenab-ı Hak bu ayet-i celileyi indirerek, onların hakiki manada diri olduklarını ve ölü olmadıklarını açıkladı.

Şehitlerin ölü olmayıp diri olduğu hakikati Al-i İmran suresinde de şöyle beyan buyrulmaktadır: “Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler zannetmeyin! Bilakis onlar diridirler; Rab’leri katında rızıklanırlar. Allah’ın fazlından verdiği nimetlerle mutludurlar. Ayrıca, henüz kendilerine katılmamış olan şehit kardeşlerine de hiç bir korku ve keder bulunmadığı müjdesinin sevincini duymaktadırlar. Onlar, Allah’tan gelen bir nimet ve keremin müjdesi ile sevinirler. Muhakkak ki Allah-u Teâlâ müminlerin ecrini zayi etmez.” (Al-i İmran 169-171)

Ancak bu diriliğin mahiyeti hususunda âlimler ihtilaf etmişlerdir. Âlimlerin ekserisi, “Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz.” ayetini delil getirerek şöyle demişlerdir: “Şehitler hem ruh hem de cesetle diridir, ancak biz bunun mahiyetini bilemeyiz.”

Bu makamda, Bediüzzaman Hazretleri’nin şu güzel izahını sadeleştirerek naklediyoruz:     “Dördüncü tabaka-i hayat: Şehitlerin hayatıdır. Kur’an’ın hükmüyle, şehitlerin diğer kabir ehlinin üstünde bir hayat tabakaları vardır. Evet, şehitler dünya hayatlarını hak yolda feda ettikleri için, Cenab-ı Hak kemâl-i kereminden onlara dünya hayatına benzeyen fakat kedersiz ve zahmetsiz bir hayatı, berzah âlemi denilen kabir hayatında ihsan eder. Onlar kendilerini ölmüş bilmiyorlar. Yalnız, kendilerinin daha iyi bir âleme gittiklerini biliyorlar, tam bir saadetle lezzet alıyorlar, ölümdeki ayrılığın acısını hissetmiyorlar.

 

3 thoughts on “Selami Reis şehit oldu!(Ülkü Ocakları eski Giresun İl Başkanı Selami Aynur şehit oldu.)

 1. EYÜBOĞLU diyor ki:

  Mâşaallah, bârekallah nur yüzlü.
  Allah rahmet eylesin. İnşallah şehit sevabı ile haşrolur.

  – أخي أنت حرٌّ –
  Kardeşim sen özgürsün ‘ahi ente hurrun’

  http://www.youtube.com/watch?v=VRsziaP-eJ8‎

 2. ysmn diyor ki:

  Allah rahmet eylesin. Efendimize komşu eylesin …

 3. Hüseyin Yılmaz diyor ki:

  BU MEMLEKET BÖYLE İNSANLAR SAYESİNDE AYAKTA DURUYOR BAŞKA SÖZE GEREK YOK …ŞEHİDİMİZİN YAKINLARINA RABBIM SABIR VESİN

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s